Dajte ženám pokoj. Riešme skutočnú krízu

Autor: Michal Šimečka | 30.9.2020 o 8:45 | Karma článku: 9,84 | Prečítané:  1125x

Ťažko sa tomu verí. Parlament celý utorok opäť riešil sprísnenie interrupcií, miesto toho, aby venoval celú svoju energiu návrhom kompenzačných mechanizmov pre ľudí, ktorým korona zničila živobytie.

Poslanci a poslankyne vystupovali až do neskorej noci v rozprave k de facto trestaniu žien, miesto toho, aby riešili skutočnú krízu. A keďže parlament nakoniec nebol uznášaniaschopný, márnenie času pokračuje aj v stredu od rána.

Počet interrupcií na Slovensku klesol v rokoch 1990-2019 z 56-tisíc na menej než 6-tisíc. Čo naopak dramaticky stúpa, je počet ľudí pracujúcich v kultúre, športe, reštauráciách, cestovnom ruchu a ďalších službách, ktorí kvôli korone stratili možnosť uživiť seba a svoje rodiny.

Oni - a ich narodené deti, ktorými sa poslankyňa Záborská tak rada zaklína - sú dnes životne ohrození. Oni dnes nevedia, či budú mať v zime za čo platiť nájom.

A namiesto pomoci pre nich sa naši poslanci vybíjajú asi 11-tym pokusom o sprísnenie interrupcií, ktorých je pritom každým rokom menej a menej. V prepočte na počet pôrodov už teraz patríme k piatim najlepším krajinám v Európe. A neviedli k tomu ani zákazy, ani emočné vydieranie, ani drakonické tresty, ale jednoducho lepšia osveta a rastúca životná úroveň.

Pretože nikto nie je za potraty, ako sa nám snažia nahovoriť. Všetci si prajeme, aby ich bolo čo najmenej, a potrebujeme akurát kvalitné životné podmienky, aby sa tak naozaj stalo.

Presne tieto kvalitné životné podmienky sú dnes ohrozené, a presne na ich zachovaní by mal parlament celé dni, od rána do večera, pracovať.

Ak Vás zaujíma Európska únia a miesto Slovenska v nej, sledovať ma môžete TU.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Po Haščákovi môže prísť na rad Fico

Haščákovi hrozí 20 rokov za mrežami.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

S Haščákom v pyžame

Keby zaspieval, zničí nielen milovníka koly, ale aj povesť bývalých reformných strán.


Už ste čítali?