Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto uniesol Miroslava Lajčáka? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Rozpory

právnik Lajčák Smer je ticho, lebo právnik Fico Smer a právnik Kaliňák Smer právnika Lajčáka potrebujú dostať do prezidentského kresla ... právnik Lajčák ale nebol ticho keď prezident Kiska letel do Ameriky a cestu s ním vraj nekonzultoval,... právnik Lajčák ale bol ticho keď poslanec Marček letel na Krym keď sním cestu nekonzultoval ... právnik Lajčák bol ticho keď právnik Kaliňák súhlasil s použitím slovenského lietadla na únos do Vietnamu ... kto je zodpovedný za tento chaos v riadení štátnej moci ? ... :)
 
Hodnoť

 

Samoúnos.
 
Hodnoť

 

zaslintany zbabelec nic viac
 
Hodnoť

 

Burko111, správne je to zaslintané/nie až tak jak paly rusko/ a kamoš tomu inak nepovie ako jarmilojebec. Už pred viac rokmi vravel, že je to horšie zlo jak robertovia a ja že nie, že karierny, toto prepitujem diplomat a ajhľa kamoš mal pravdu pravdúcu. Ja len že či to zapadniari nevidia, či diplomaticky mlčia, či ako to vlastne je, lebo vovädo je to teda riadne, fakt sa tu republika medzinárodne láme v páse a ono nič. Ako s burkom uvádzame vyššie, zaslintané, zákerné a navyše zbabelé p...a. To už aj za mečiara keď toho bolo dosť, tak prehovorili/šenk, schrenck, či ako, presne teraz neviem, potom ten brilatý s knírkom, tuším hamžík a potom ešte ten veľký, už neviem meno, ale kto sa zapletie s hzds a smerom, meno je bezvýznamné, aj keby potom predseda osn/.
 
Hodnoť

Pán bloger,

pán minister Lajčák aktuálne má ešte stále dve funkcie. Je ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, a zároveň má aj funkciu druhú. Dňa 31.5.2017 bol zvolený za predsedu 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN. Funkciu bude vykonávať od 12. septembra 2017 po dobu jedného roka.
Podľa zvyklostí nebude dostávať plat od OSN, ale od domovskej krajiny. Lajčákov plat bol navýšený tak, aby sa vyrovnal platu slovenských diplomatov v zahraničí a zároveň sa stal najlepšie plateným ministrom slovenskej vlády. Funkciu v OSN bude vykonávať súbežne s ministerskou funkciou slovenskej vlády.

Teda pravdepodobne ho musíte hľadať na pôde OSN v USA, v meste New York. Funkcia mu trvá do septembra 2018, predpokladám, že dáva prednosť práci v OSN, a u nás doma ešte cca jeden a pol mesiaca bude pôsobiť ako faxový, či mailový minister, bez osobnej prítomnosti na pôde ministerstva. Ale takéto zásadné veci z titulu svojich politických aktivít by ste mali vedieť.

Lajčák funguje evidentne ako kariérny diplomat, inak by nemohol fungovať v takej vláde SR, ktorá je proti migrácii a zároveň z titulu svojej funkcii v OSN dávať dokopy tzv. Pakt o migrácii a zároveň tento pakt a migráciu na pôde OSN po odhlasovaní oslavovať. Možno už si pripravuje nejakú novú pracovnú pozíciu kariérneho diplomata na pôde OSN a z vlády SR chce podobne emigrovať, ako minister Kažimír do NBS.
Samozrejme bolo by ideálne, keby z titulu funkcie ministra bránil záujmy SR a záujmy jeho obyvateľov na zahraničných fórach a pôsobil tak, aby preukázateľní vinníci preukázaných nezákonných činov boli spravodlivo odsúdení, ale aby zároveň SR a jeho občania neboli nejak poškodení...

Napriek tomu, že aj ja ešte stále bývam na Trnávke, stále nie sme na jednej názorovej platforme. Musím vám oponovať napriek tomu, že vás ako tzv. V.I.P. blogera asi chránia, a môj príspevok bude dosť rýchlo zmazaný, podobne ako v mesiaci apríl 2018, keď som vám tiež oponoval. Iba to neviem, či ten výmaz bol na vašu objednávku, cez funkciu oznám správcovi, či na základe rozhodnutia redakcie, že V.I.P. bloger nesmie mať oponentov. Lebo ten vtedy zmazaný text inde, pri inom článku redakcia v pohode tolerovala a nikdy nezmazala...

Teraz už dajme Lajčáka a jeho kariéru bokom. Ak som blogu správne porozumel, ste zástancom toho, že Slovensko sa má vzdať ďalšej časti svojej suverenity a poriadky má u nás robiť nejaký nadnárodný policajný orgán, nadnárodná prokuratúra a to všetko pod taktovkou EU, pod vedeným EU byrokratov z Bruselu, ktorí sú neraz na míle vzdialení od problémov členských štátov a ich regiónov.

Ja mám iný názor. Slovenskí voliči nie sú hlupáci, a najneskôr vo voľbách sa dokážu zbaviť vagabundov a zvoliť si slušných politikov. Musí byť ale aj ponuka zo strany politikov. Pripomínam, že slovenský voliči už raz sa Fica zbavili a nebola to chyba voličov, že úradujúca pravicová vládna koalícia sa po dvoch rokoch dobrovoľne vzdala moci a v predčasných voľbách vládnu moc vrátila Ficovi.

A prečo by sa mal haniť slovenský volič, že volí SMER-SD, keď s Ficom bola ochotná ísť do koalície KDH, aj Prochádzková strana a napokon je sním v koalícii strana MOST-HÍD?

Teda budú voľby, dajte slušnú volebnú ponuku a potom vás zvolíme a Ficovcom a jeho mafiánom vykrútime krk. Lenže teraz z tohoto blogu mám zmiešané pocity. Je o tom, zbavme členské štáty EU všetkej suverenity, vytvorme Spojené štáty európske a nech všetko riadi vzdialený Brusel. To je agenda globálneho kapitálu, na čele aj so Sorosom. Teda iba si cez problém Vietnamca prihrievate svoju a Sorosovu polievočku, alebo chcete slušnú a nezávislú SR?
 

 

dobry den, mate pravdu, nie sme na jednej nazorovej platforme, nesuhlasim s vami takmer vo vsetkych bodoch. ale skutocne nechcem, aby niekto Vase prispevky mazal, ak sa to stalo, tak ma to mrzi, urcite to nebolo z mojej iniciativy.
 

Nuž takto...

Neviem či pod pojmom vzdania sa suverenity máte na mysli pojem skutok sa nestal.Jedno však viem určite a to, že krádež jablka zostane krádežou či už sa stala na Slovensku, alebo v Nemecku.O treste za tento čin
napokon aj tak rozhodne súd v príslušnom štáte aj v Amerike. Čo sa týka Bruselských byrokratov, tak tí slovenskí sú vo veľa prípadoch byrokratickejší ako Brusel...:-)
 

Pán komentátor

Po prvé sa Vám musím poďakovať za doplnenie blogu o informácie o tom, že minister zahraničných vecí je zaneprázdnený lepšie plateným miestom, ako je je jeho miesto ministra zahraničných vecí. Chýba mi vo Vašom príspevku ale toto napísané čierne na bielom. Asi som si to mal iba podvedome prijať a ospravedlniť ministra zahraničných vecí. Pre Vás asi žiaľ sa tak nestalo.
Inak povedané, nechápem prečo sa vetou "Ale takéto zásadné veci z titulu svojich politických aktivít by ste mali vedieť." snažíte buzerovať blogera, ktorý od ministra zahraničných vecí očakáva to, čomu sa má venovať minister zahraničných vecí? Prečo ste VY osobne pri poznaní týchto skutočností, ktoré blogerovi nebolí známe(možno) nenapísali prvý, že by sa mal Lajčák vzdať funkcie, ktorej sa nevenuje? Neodvážite sa to povedať, alebo Váš príspevok je tu len o toho, aby ste zhodili blogera a obhájili ádajnú zaneprázdnenosť Lajčáka?
Určitú snahu o objektívnosť Vám však nemožno uprieť odstavcom "Lajčák funguje evidentne ako kariérny diplomat, ...". Na druhej strane, aj Ficovi trolovia používajú v blogoch metódu uveď pár pravdivých informácií, aby pôsobil celý Tvoj výplod dôveryhodnejšie....
Čo sa zmazania príspevku týka, niekedy sa stane, že NIEKTORY editor/administrátor je príliš horlivý a keďže sa mu Váš príspevok veľmi nepáčil, tak ho samoľúbo zmazal. ALEBO sa môže stať, že pri veľa nahláseniach príspevku sa editor/admin uklepol a zmazal ho spolu s ďalšími somarinami. Ja osobne neviem, nerobím v SME, ale viem, ako to chodí. Dalo by sa to podľa mňa zistiť z informačného systému SME, ak by bola ochota a snaha. Ak to ten systém uchováva aj po "zmazaní".
Na tomto som sa celkom dobre zabavil: "Ak som blogu správne porozumel, ste zástancom toho, že Slovensko sa má vzdať ďalšej časti svojej suverenity a poriadky má u nás robiť nejaký nadnárodný policajný orgán, nadnárodná prokuratúra a to všetko pod taktovkou EU, pod vedeným EU byrokratov z Bruselu, ktorí sú neraz na míle vzdialení od problémov členských štátov a ich regiónov." Vy tvrdite, ze daka miestna samosprava, policia, prokuratura, napriklad na vychode, dokaze vyriesit problemy napriklad miestnych vlastnikov pody? Zacalo sa s tym nieco diat, az ked to bolo medializovane na statnej urovni! A tak je to aj s kauzami, ktore presahuju moznosti statneho aparatu... pretoze su prerastene so statnym aparatom! Takze ja osobne len suhlasim s nadnarodnym policajnym organom, ktoreho zlozky nebude nikto lokalny realne ohrozovat.
"Slovenskí voliči nie sú hlupáci, a najneskôr vo voľbách sa dokážu zbaviť vagabundov a zvoliť si slušných politikov." Slovenski volici zial ukazali aj v roku 2016, ze hlupaci su a nic im nepomoze potlapkavanie po chrobtoch od cloveka, ako ste Vy.
"slovenský voliči už raz sa Fica zbavili a nebola to chyba voličov, že úradujúca pravicová vládna koalícia sa po dvoch rokoch dobrovoľne vzdala moci a v predčasných voľbách vládnu moc vrátila Ficovi." A ja hovorim, ze bola to chyba aj volica, ze Fico tu vladne znova, preto, ze Slovensky volic sa nechal znova oklamat tym, co tvrdil, ze dialnica do kosic do roku 2010. Sulik je malo naivny a prilis inteligentny a malo ***** na to, aby pochopil, ze ludia zozeru Ficove klamstva po druhy krat. A ani ho nenapadlo, ze ludia zvolia toho, co raz hlasuje proti Eurovalu a zrazu je za. Kde je tu kontinuita myslenia? A po troch rokoch sa ukazalo, ze Sulik ma pravdu. Tak preco znova verit Ficovi? Sulik aani nenapadlo, ze Slovenky volic uveri propagande. Tak iba preto je to aj Sulikova vina.
 

Pán komentátor Piano 2/3

"A prečo by sa mal haniť slovenský volič, že volí SMER-SD, keď s Ficom bola ochotná ísť do koalície KDH, aj Prochádzková strana a napokon je sním v koalícii strana MOST-HÍD?" To, ze zradil Bugar, neznamena, ze je Slovensky vacsinovy volic urobil dobre. Je to hanba kazdeho chamtiveho volica, ze volil Fica a nechal sa kupit za dorbne uplatky ked dobre vedel, ako Fico skodi ekonomike. A to ze skodi je jasne z vyvoja ekonomiky u nas a u susedov. Kto ma klapky na ocich vsak moze vidiet Ficovu vladu ako vitaznu. Kto vie, ze nas taha Europska unia na ktoru hromzite vie, ze Fico brzdi vysledky!
"Lenže teraz z tohoto blogu mám zmiešané pocity. Je o tom, zbavme členské štáty EU všetkej suverenity, vytvorme Spojené štáty európske a nech všetko riadi vzdialený Brusel. To je agenda globálneho kapitálu, na čele aj so Sorosom. Teda iba si cez problém Vietnamca prihrievate svoju a Sorosovu polievočku, alebo chcete slušnú a nezávislú SR? "
HAHA, iba medzinarodne vysetrovanie by nas ocistilo od Spiny z unosu tak, ako az Celoslovenske vysetrovanie kauz polnohospodarov na vychode moze ocistit vychod Slovenska. Tak tu nestraste Sorosom, ked Vam pravdepodobne ide iba o dake lokalne zaujmy Vas, alebo Vasich kamosov, co ziju z toho, ze sa tu velke kauzy nevysetria.
 
Hodnoť

Nikto.

Iba nesadol ako Vy nemeckej justícii na lep a diplomaticky nezasahoval aby nepriamo nepriznával vinu. Dobrý diplomat vie kedy má čo povedať a kedy mlčať. Preto je šéfom OSN.

Ak chce byť Progresívne Slovensko kričiacími "hejSlovákmi" nech je ale nech to nikomu nevnucuje.
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Dôchodok. 1 148
 2. Ondrej Prostredník: Vaša politická vízia ma uráža, pán minister Krajčí! 789
 3. Martin Lindák: Cirkvi zoberú zo štátneho rozpočtu skoro 53 miliónov eur. Dá sa s tým niečo robiť? 233
 4. Martin Ondráš: Agromafia sa vzdať nehodlá 221
 5. Věra Tepličková: Prichádza čas manipulácií a tlaku 194
 6. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody. 185
 7. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 136
 8. Tibor Ferko: Tri citáty do pamätníka ministra Mareka Krajčího 118
 9. Soňa Bulbeck: Dvojaký meter v čase korony... 93
 10. Jakub Pohle: Ako Kočner s Bödörom lustrovali Ondreja 85

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal :
 2. Vladimír Seman: Apolitický riaditeľ RTVS? Nezmysel. Nielen preto je Rezník na odstrel.
 3. Martin Žilinčík: Donald si prihrieva polievočku
 4. Lukáš Parízek: Automobilky - priateľ do dobrého počasia?
 5. Július Kovács: „Verím, že jediný spôsob, ako ľudí napraviť, je zabiť ich.“
 6. Matúš Kollárik: Korona
 7. Martin Krištoff: OPEC+ musí už dnes plánovať „exit“ stratégiu z utlmenej produkcie
 8. Štefan Vidlár: Tréma ešte raz
 9. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody.
 10. Martin Žilinčík: #Zodpovedná Zmena


Už ste čítali?