Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo znamená koniec Angely Merkelovej pre Slovensko? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Pomaly odchod Merkelovej

určite prinesie zmenu v politickej situácii v EÚ. Ale nazvanie prezidenta Macrona ”hviezdnym hráčom” je veľmi prehnané. Ako som vspomínal v svojom blogu: https://kowal.blog.sme.sk/c/49... popularita Macrona v zahraničí je postavená iba na favorizácii Macrona liberálnymi médiami. Ako krajiny Európy môžu dať svoju dôveru človekovi, ktorého popularita konštatne padá?
 

Hubert Kowal, ak existujú tzv. liberálne

mediá, tak ktoré sú tie neliberálne? Tie s príklonom k totalitarizmu? Tie, ktoré neuznávajú demokratický systém?

Ďalej: podľa môjho hlboko subjektívneho názoru je možné dať dôveru človeku, ktorého popularita konštatne padá. Teda v prípade, že berieme v úvahu prieskumy verejnej mienky. Ide však aj o to v ktorej krajine. Svojho času totiž existoval "nejaký" Vladimír Mečiar a v jednom z prieskumov verejnej mienky v SR (jar roku 1991) mal až 80 percentnú popularitu. Moje otázky znejú: je kvalita človeka a jeho schopností vždy úmerná popularite? Tej popularite, ktorá je v podsate dôsledkom emočného burácania toho - ktorého človeka...!??!? Nie je to skôr často tak, že super populárny môže byť aj človek duševne nestabilny...? Teraz nepíšem o konkrétnom človeku...

Ešte k popularite: v rokoch 1988 až 1990 bolo v hudobnej sfére nesmierne populárne isté chlapčenské duo. A práve v roku 1990 chlapčiská verejne priznali, že vlastne ani nespievajú, iba otvárajú ústa a natriasajú sa.
 

Ďakujem za váš názor,

Definícii liberalných médii je veľa. Ja za najviac adekvátnu považujem tú, ktorá uznáva liberálne média ako redakcie zahraničnej politiky, ktoré su veľmi často neobjektívne (Dennik N) a sú orientované na jednú politickú myšlienku.
Ideálnym príkladom je práve prípad Emmanuela Macrona, ktorého aj ja osobne uznávam za jeho ekonomicku politiku, ale písať o človekovi od ktorého odchadzajú aj jeho najbližší spojenci (napr. Collomb) ako o ”záchrancovi Európy od hrôzostršných populistov” je prehnané.
Politika prezidenta Macrona je veľmi často populistická (príklad zákon o delegovaných pracovníkoch, ktorý diskriminuje zamestnancov zo strednej Európy). Emmanuel Macron je taký istý populista ako Salvini alebo lídri AFD, iba Macron má podporu mediálnych kruhov. Dúfam že som vam odpovedal na vašu otázku.
 

Hubert Kowal, ďakujem za Vaše odpovede

na moje otázky.

Predsa len: (ne)objektívnosť je podľa mňa vecou osobnej interpretácie jedinca, ktorý z určitého bodu (bod pozorovateľa) pozoruje udaloť, dianie, osoby a obsadenie, atď. Uvedené sa týka aj názoru na to, či je (napríklad Denník N) občas objektívny alebo neobjektívny. A v prípade denníkov, týždenníkov, či mesačníkov je normálne, keď sú ich autorské zázemia orientované v prospech určitej zjednocujúcej (hoc politickej) myšlienky. V časopise píšucom o existencii mimozemšťanov predsa v redakcii nebudú trpieť človeka, ktorý neobhajuje myšlienku existenncie mimozemskej civilizácie.

Teraz k populizmu: v pollitickom živote je a mal by byť populizmus súčasťou slovného arzenálu politika, lebo ten sa prihovára verejnosti a teda aspon občas hrá divadielko (nadsadzovanie, preháňanie, strašenie a povzbudzovanie, atď, atď, atď).

Niečo podobné je kňaz počas omše v kostole. Snaží sa vyvolávať dojem ohrozenia, no zároveň povie, že jeho a "naša viera je cestou k náprave" (ovečky, košiar, pastier, spasiteľ, naše hodnoty, rodina, prosperita, súdržnosť...). Ak by som mal uvedené dotiahnuť do "absurdna", tak populistom je v podstate takmer každý človek od veku 2 rokov.

Hebert Kowal, želám Vám príjemný deň

S pozdravom http://skopecantal.blog.sme.sk
 

KAVIARENSKÁ EKONÓMIA

"Angela Merkelová vládla v duchu tejto tradície. S nemeckou mocou narábala opatrne a citlivo. Samozrejme, boli momenty, keď ju Európania pocítili natvrdo, ako Gréci, ktorých Merkelová dotlačila k drastickým škrtom."
Takže nie úpadok ekonomiky, nie explodujúci dlh, vzácnosť zdrojov, ale vďaka Merkelovej sa Gréci začali uskromňovať. Ľavičiari si naozaj myslia, že kapitál padá z neba.
 

 

Len si zabudol dodat par detailov - to pritlacenie sa konalo potom ako ECB a EU (na cele s Merkelovou) vyse dekadu prehliadalo podvody a falsovanie statistik Greckom a neplnenie Maastricht. kriterii. V podstate Grecko nemalo byt nikdy do eurozony prijate.
Merkelova to zacala hasit az uplne na poslednu chvilu a to ked uz hrozil krach nemeckych systemovych bank (a eura z ktoreho najviac tazi Nemecko) - a zacala to riesit najprimitivnejsim a politicky najzbabelsim riesenim - najprv vynucovanim bilateralnych poziciek od vsetkych pre Grecko; neskor povinnym rucenim vsetkych za vsetko a napokon porusovanim kompetencii a pravidiel ECBckou a vykupovanim dlhov bez obmedzenia. Ale misia splnena - dlhy socializovane a nemecke banky zachranene a Grecko bude zivorit este 50 rokov.
To len par detailov som si dovolil doplnit.
 

Habr

Hubert sa nespravne vyjadril, co sa tyka charakteristiky medii.
Vacsina zapadnych medii su totiz vyrazne lavicovo az progresivisticky ideologicky obmedzene (u nas je v tomto extrem SME, a do znacnej miery aj Nko).

Privlastok “liberalny” bol mediami a progresivnou lavicou znacne zdefraudovany.
 

ľavicový liberalizmus

Preto je potrebné používať čo najpresnejšiu terminológiu a hovoriť úplne, že ide o ĽAVICOVO-LIBERÁLNE MÉDIÁ, pretože nie je liberalizmus ako liberalizmus.

Ľavicovým liberálom (= neomarxistom, resp. po novom progresivistom) išla v ostatných 20-25 rokoch karta až tak, že sa (takmer) podarilo stotožniť ľavicový-liberalizmus s mainstreamom (stredom). Došlo nielen ku deformovaniu rétoriky médií, ale došlo k zh*vadeniu akademického prostredia (pozri link na konci tohto príspevku) a došlo k pomalým, ale značným posunom v politickom obsahu (CDU je typický prípad strany, ktorá sa postupne "vyosila" z konzervatívno-kresťanského programu až ku slniečkovo-komunistickým kolektivistickým témam (obhajoba globalizácie, obhajoba masívnej migrácie, rasový idealizmus, extenzifikácia akýchsi práv pre akési menšiny... často vymyslené).

Sú to práve ĽAVICOVO-liberálne médiá a spolky, ktoré si privlastnili pojem liberálnej demokracie... je to trochu podobné, ako keď si kresťania v bežnej komunikácii privlastňujú pojem "veriaci", ako keby to bola jediná možnosť ako realizovať religiozitu.

No a k Merkelovej... M. Šimečka ju dobre charakterizoval. Pomerne slabý a nevýrazný hráč, bez pohybu (rozhodovala sa väčšinou pomaly a navyše zle... často rozhodovala pod vplyvom ekonomických záujmových skupín, tzn. robila št*tku globalistom, pod vplyvom toho čo počula na stretnutiach Bilderbergu a v rozhovoroch s tupcami typu Juncker či Tusk, Rompuy, Mogherini a ďalších. Bola jedným z najtypickejších príkladov dezorientovaného európskeho politika novej doby.

ABSOLÚTNE NEBRALA DO ÚVAHY ČO SI (VNÚTROPOLITICKY) PRAJÚ NEMCI (okrem teda záujmov nemeckých korporácií smerom navonok) a preto od roku 2015 kontinuálne klesá jej popularita. Preto vznikla politická kontrasila AfD, preto je len veľký zázrak, že po ostatných Bundestagových voľbách vôbec bola schopná zostaviť vládu s ešte väčšími bláznami (SPD, Schulz). Jej pád je logický a nemohlo to inak dopadnúť... Podľa analýzy ostatných landestagových volieb v Hesensku, odišli voliči CDU/CSU ku Zeleným a ku AfD.

A je škoda, že si Nemci nevedeli vnútropolitické pomery upratať prostredníctvom využitia inštitútu generálneho štrajku (nebola na to podpora v politickom spektre) už v prvých mesiacoch roku 2016(!) a prinútiť Merkelovú odstúpiť z postu kancelárky (predovšetkým kvoli migračným záležitostiam). Ale ved ani my si tu nevieme vypratať mafiu z úradu vlády, ani poslať už Bélu konečne niekam do jeho záhradky... tak sa ani nečudujem... a Nemci sú taký čudný národ, ktorému obrat trvá extrémne dlho. Mnohí Nemci si nevedeli predstaviť, čo bude ďalej...

Zdá sa, že tá nešťastná dôchodkyňa bude strašiť ako kancelárka až do roku 2021(?), možno odíde skôr, to sa ešte nevie...
Je pravda, že nevieme, čo bude s Nemeckom... je tam istý faktor neurčitosti... ale je to len dôsledok toho, kam európske štáty a celú EÚ priviedli ľavicovo-liberálne strany. V podstate pred kolaps. A séria volieb v ostatných rokoch ukázala, že kyvadlo sa (muselo) vychýliť teraz na opačnú stranu. A stále to ešte nie je OK... EÚ je stále na prahu rozkolu.

Odchod Merkelovej by nemal byť pomalý... mala by (v záujme Nemecka) zmiznúť čo najskôr. Keď definitívne odíde, pôjdeme si vypiť... a ešte keď z*omrie Mečiar, tak si pôjdeme vypiť (to už sme dohodnutí s partiou).

a ešte ten link... garantujem že sa dobre zasmejete:
https://www.postoj.sk/37419/ch...
 

Opatrne s tým pitím

Keď Mečiar stratil vládu, tam som si od radosti vypil. Potom celý naradostený asi za hodinu som vyrazil do kopcov. Autom. Stalo ma to 2000 Euro za poničené auto.
 

1072442, Západ sme aj my, takže

ak píšete o západných médiách, tak píšete aj o nás. Z hľadiska historického sme totiž taktiež my západná kresťanská kultúra. Naše aktuálne civilizačné nastavenie nepochádza z nejakej ruskej zemlianky 19. storočia.

A ak je podľa Vás extrém SME, tak prečo na jeho diskusnú plochu píšete disksuné príspevky? Ste aj Vy extrém?
 

 

Diskusie na SME maju dlhu tradiciu - z cias davno predtym ako zacali SME devastovat ludia ako Simecka, Javurek, Stulajter a dalsi, a davno predtym ako do SME majetkovo vstupila PENTA.
 

 

Suhlas, stare dobre SME z 90tych rokov.. Vacsina z nas sem chodi zo zvyku, ale konkurencia rastie a SME uz nie je ta sila ktora tu bola. Prave vdaka stualjetrovi, javurekovi ci simeckovi a tkacenkovi. Pomyleni chalani. Tak ako pluju po nasich kulturnych tradiciach, tak poctivo nicia aj SME tradiciu.
 

HABRe...

Občas fakt neuvažujete nad tým, ČO vlastne píšete.

Napísali ste tu vyššie:
"(ne)objektívnosť je podľa mňa vecou osobnej interpretácie jedinca, ktorý z určitého bodu (bod pozorovateľa) pozoruje udaloť, dianie, osoby a obsadenie, atď,"
na základe čoho by som mohol povedať,
že takto povedané obhajuje štatút objektivity napr. pronacistických webov.

Okrem toho ste obhájili dôvody,
pre ktoré napr. v Z&V neuverejňujú názory opozičné voči napr. názorom proputinovským:
" v prípade denníkov, týždenníkov, či mesačníkov je normálne, keď sú ich autorské zázemia orientované v prospech určitej zjednocujúcej (hoc politickej) myšlienky,"

a obhájili legitimitu populizmu kotlebáckeho typu:
"v pollitickom živote je a mal by byť populizmus súčasťou slovného arzenálu politika, lebo ten sa prihovára verejnosti a teda aspon občas hrá divadielko (nadsadzovanie, preháňanie, strašenie a povzbudzovanie, atď, atď, atď)."
.
Na rozdiel od Vás som teda toho názoru,
že miera politického populizmu je redukovateľná mierou politickej zodpovednosti,
a miera názorovej objektivity subjektu je definovaná mierou ochoty subjektu konfrontovať sa s názormi oponentov.
---
 

 

Aeronet je liberálne médium? Lebo ak áno, tak toto liberálne médium dávala prednosť LePénovej.
Len, že to sedí do vašej definície liberálneho média...

Tak buď to neviete poriadne zadefinovať, alebo to, čo sa vo všeobecnosti považuje za liberálne médium vám nezapadá do definície. Tak, prosím, odpovedzte ešte raz na dotaz čo považujete za liberálne médium.

Sú dva druhy odpovede:
1) Vymenujete všetky liberálne médiá, čo je trochu nemotorné, ale možnosť to je.
2) Napíšete korektnú definíciu

Ďakujem.
 

Ďakujem za otázku.

Nechcel som definovať liberálne média, ako ľavicovo nachylené média, lebo dnes ak niekto nazve niečo liberálnym a prepojí to s ľavicou automaticky je prepajaný s voličmi pána Kotlebu.
 

Hubert Kowal, mnohé slová a označenia

sú určitou (nemalou) skupinou občanov používané mechanicky, bez hlbšieho zamyselnia.

Pamätám si na roky 1991 až 1992 v SR. Za federalistu bol označený každý, kto nesúhlasil s Vladimírom Mečiarom, s HZDS, so SNS, či s Maticou slovenskou. A pritom nemuselo ísť nutne o človeka, ktorý mal jasno v otázkach štátoprávneho usporiadania. Slovo federalista bolo teda akousi nadávvkou.

Dnes je to slovo liberál, liberalizmus. Istý člen istého "rodinného" politického subjektu zhruba pred rokom verejne napísal, že Adolf Hitler bol liberálne založený. Tvrdenie, že Adolf Hitler bol liberál je podobná hlúposť ako tvrdiť, že Zem je plochá doska nesená veľkou korytnačkou.

Možno by bolo vhodné, aby si časť populácie zakúpila slovníky, osvetľujúce pozadie a zmysel slov.
 

 

Je tu rozdiel. Za liberalov sa laviciari, milovnici prerozdelovania, riadenia zhora a regulacii zacali oznacovat sami. Pritom su "liberalni" asi tak ako to co povazuju za svoj protajsok, akurat, ze protezuju niekoho ineho. Laviciari urobili z liberala nadavku a preto sa povodni liberali zacali sami nazyvat libertariani aby sa odlisili. Ti, ktori si tento nazov uzurpovali si ho nezasluzia, slobodu slova a volny trh nemaju radi, stale je to u nich ako pred rokmi, kto nejde s nami, ide proti nam.
 
Hodnoť

Merkelová

Merkelová predstavoval stabilitu alebo skôr stagnáciu. Situáciu v Grécku sme vyriešili dosť zle, namiesto čiastočného odpustenia dlhov sme toto riešenie odložili na neskôr. Aj tak to bude treba urobiť, ale podmienky budú oveľa horšie. Migračnú krízu EU nezvládla až do tej miery, že sa k moci derú antisystémové strany. Namiesto racionálnej, dôraznej a konzervatívnej politiky sme svedkami ľavicového tárania a nič nerobenia. Štrukturálne reformy na juhu EU sa veľmi nepohli, EU je rozhádaná a ekonomické spomalenie sa blíži. Dúfam, že sa Nemecko vráti k racionálnej diskusii a skončí emocionálne vydieranie politikov a verejnosti cez ľavicové média.
 

robert-f, ktoré ľavicové médiá vydierajú

politikov? Dalo by sa k uvedenému napísať niečo konkrétne?

Ešte k tzv. rozhádanosti EÚ. Je to podobné ako v rodine. Tú tvoria jednci, ktorí občas majú rozdielne pohľady na rodinný rozpočet, plány do budúcnosti, či rodinnú dovolenku na ostove XY. EÚ nie je klub včelárov, ktorí so občas drístajú len o včeličkách.

A čo tá (ne)racionálnosť Nemecka? To akože napríklad Maďarsko a Poľsko (členovia EÚ) debatujú permanente racionálne? Taký Orbán nedávno prirovnal udalosti v Maďarsku z roku 1956 k tzv. dnešnému boju Maďarska proti Bruselu. Lenže Moskva z roku 1956 nebol dnešný Brusel. Tzv. Brusel má slobodne volených zástupcov.
 

Odpovede

ad ľavicové vydieranie: napríklad aféra s mladou palestínčankou, čo sa na besede s AM rozplakala, že ju vyhostia, alebo zobrazovanie migrantov ako deti a ženy, hoci v skutočnosti väčšinou (viac ako 70%) to sú mladí muži.

ad rozhádanosť: v rodine sa diskutuje bez podpásových argumentov a zlých úmyslov, pri hádke sa používajú klamstvá, polopravdy, emócie - to je aktuálna debata o migračnej kríze v EU, treba sa vrátiť k dodržiavaniu platných zmlúv

ad neracionálnosť: Maďarsko a Poľsko trvá na dodržiavaní platných zmlúv - otázky, ktoré patria do kompetencie národných štátov, majú riešiť národné štáty. Orbán je ***** ale vychovali a podporovali ho Nemci - dlhodobo. Okrem iného je len produkt hlúposti a hrabivosti (aj) nemeckých bánk v Maďarsku. Vo všeobecnosti - korumpovanie a podvody nemeckých veľkopodnikateľov vo východnej Európe nesú svoje plody. Siemens, Deutche telekom, VW sú len špičky ľadovca.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Ondrej Prostredník: Vaša politická vízia ma uráža, pán minister Krajčí! 730
 2. Miroslav Ferkl: Dôchodok. 719
 3. Věra Tepličková: Prichádza čas manipulácií a tlaku 177
 4. Martin Lindák: Cirkvi zoberú zo štátneho rozpočtu skoro 53 miliónov eur. Dá sa s tým niečo robiť? 172
 5. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody. 149
 6. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 121
 7. Martin Ondráš: Agromafia sa vzdať nehodlá 116
 8. Tibor Ferko: Tri citáty do pamätníka ministra Mareka Krajčího 103
 9. Soňa Bulbeck: Dvojaký meter v čase korony... 81
 10. Dušan Pašek ml.: Ako sa začal písať nový hokejový príbeh iClinic Bratislava CAPITALS 76

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal :
 2. Vladimír Seman: Apolitický riaditeľ RTVS? Nezmysel. Nielen preto je Rezník na odstrel.
 3. Martin Žilinčík: Donald si prihrieva polievočku
 4. Lukáš Parízek: Automobilky - priateľ do dobrého počasia?
 5. Július Kovács: „Verím, že jediný spôsob, ako ľudí napraviť, je zabiť ich.“
 6. Matúš Kollárik: Korona
 7. Martin Krištoff: OPEC+ musí už dnes plánovať „exit“ stratégiu z utlmenej produkcie
 8. Štefan Vidlár: Tréma ešte raz
 9. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody.
 10. Martin Žilinčík: #Zodpovedná Zmena


Už ste čítali?