Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako nás predbehla Madonna (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pristrihnuté fakty

Nie, svet sa neupína na jednu európsku spásonosnú vakcínu, ako naznačuje autor, keď píše: "Celý svet už mesiace čaká na vakcínu - no bolo treba EÚ, aby zorganizovala globálnu zbierku na jej vývoj..."
Médiá píšu o cca viac ako 100 aktuálne vyvíjaných možných vakcínach na svete, v apríli Európska lieková agentúra komunikovala s pracoviskami vyvíjajúcimi 12 vakcín. Dokonca bola v médiách informácia, že samotná ČR už vyvíja vakcínu. Súvislosti sú teda o niečo širšie ako by vyplývalo z výberu faktov v tomto euronadšeneckom článku. http://targetnews.sk/clanky/it...
 

Pristrihuješ fakty:

Autor nepíše o jednej európskejspásonosnej vakcíne, ale o európskej ybierke na podporu celosvetového výskumu. Nakoniec, ako príklad uvádza možnost vakcínz napríklad zo Soulu. Takže, nepristrihuj. Po slovensky: Nekecaj, neklam.
 

 

Urobiť zbierku na vakcínu nie je zlé, ale autor jednoznačne kádruje krajiny podľa toho, koľko prispeli práve na túto zbierku na jednu zo sto možných vakcín. A tým, ktoré prispeli málo, sa ujde posmech, že nejaká popová hviezda dala viac. Lebo akoby sa nechceli dostatočne podieľať na spáse, ktorú ponúka úžasná EÚ.
 

OK, ale to nie je odpoveď na

moje výhrady k tvojmu príspevku.
 

 

No ale ten posmech je na mieste. Verim vsak, ze az sa bude jedneho dna distribuovat vakcina do jednotlivych krajin sveta, ze sa pojde v takom poradi, ktore bude tento prispevok zohladnovat. Lebo tych vakcin nebude 7 miliard zo dna na den.
 
Hodnoť

Dr Goebbels by bol spokojný

Autor sa nám snaží podsunúť, že vakcínu budeme mať vďaka zbierke EU.
Realita je však taká, že štáty a firmy sa pretekajú o prvenstvo v jej vývoji aj bez zbierky EU. Vakcína bude totiž obrovský biznis.
Osobne mi je veľmi ľúto, že aj kvôli osobám ako je autor občania strácajú dôveru v EU.
Potrebujeme Úniu akcieschopnú a nie takú, ktorá si len ex post napráva imidž.
 

Takže 7,5 mld

sú nanič?
 

Nie, ale...

Autor zavádza takto:
"Európska únia sa tým stáva svetovým lídrom v ceste za vakcínou proti korone. ...No práve vďaka európskej iniciatíve sa vakcína dostane z laboratória v Soule k vášmu obvodnému lekárovi v Trebišove - alebo kamkoľvek na svete.
Podsúva, že vakcína bude len vďaka zbierke EU."
Prípadne takýto spinning:
"EÚ opäť dokázala, v čom je vo svete výnimočná - nie vo vojenskej sile, ale v sieťovaní rôznych aktérov, zlaďovaní rôznych zájmov, a nachádzaní spoločného cieľa. To, čo niekedy pôsobí ako ťažkopádna bruselská byrokracia, je v skutočnosti nesmierne výkonný stroj na kompromis a spoluprácu. To je v čase pandémie na nezaplatenie."
Skutočnosť - v čase, keď už národné vlády konali (obmedzovali pohyb), EK sa na videokonferencii dohodla na ďalšom monitorovaní situácie a vytvorení peňažného fondu.
 

 

A co si cakal, ze EK rozkaze jednotlivym statom co maju robit? EU moze konat len v ramci svojich kompetencii. Zdravotna politika ale aj krizovy manazment je plne v kompetencii narodnych statov.
 

Nečakal som...

Diskutér Timmy-Anderson už v mnohých príspevkoch popísal všetky zlyhania EU - čo mohla spraviť v rámci svojich kompetencií a neurobila alebo urobila zle. A viacerí diskutéri vyvrátili aj mantru o tom, že EU nemala kompetencie a zodpovedné orgány.
Na záver - je pozoruhodné, že EU sa niekedy nerozpakuje skúšať vynucovať si veci, na ktoré nemá kompetencie (napr. kvóty). Teraz to nevedela skúsiť? Odpoveď znie, že EU ani netušila veľkosť hrozby.
 
Hodnoť

Hmm

To mi pripomina podnikovu schodzu v minulom režime kde padlo: Vyzbierame sa na dar pre súdruha XZ pri jeho príležitosti odchodu do dôchodku 100Kčs!
A ja že " Dajme percento z platu."
......no jak ma zrušili :-)
 

kolega je neoblubeny

vsetci sa tesia ze ide do penzie, tak preco by mali platit viac? Keby to bol napr. muoj stryko - dam mu aj 2% (ako neziskovke)
 
Hodnoť

ideologická poznámka k USA

"Snaží sa získať vakcínu v prvom rade pre Spojené štáty, ignorujúc pri tom potreby a možnosti ostatných." ... ale no, pán Trump ako prezident USA má povinnosť starať sa o vlastných občanov, nevidím na to nič zlé, a určite v USA vyvinú zopár vakcín, ktoré potom môžu ponúkať svetu
 


Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 234
 2. Věra Tepličková: SMER-SD upozorňuje na údajné praktiky SD a ... nič? 136
 3. Jozef Sitko: Aj nová lož poslankyne SaS provokovala premiéra 90
 4. Mišo Šesták: Keď urazíte Rusa alkoholom 81
 5. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 75
 6. Ľubor Bystrický: Logika podľa Igora M. 48
 7. Miroslav Galovič: Rátanie kamalások V. Niekedy sa veci vymknú z rúk. A nielen veci. A nielen z rúk... 47
 8. Martin Droppa: Snežný sen Borisa Kollára 46
 9. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 34
 10. Jiří Ščobák: Ahoj Igor! Pokud budeš pokračovat s tím, co aktuálně děláš ... 32

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Zvony
 2. Ján Škerko: Úvahy o živote
 3. Štefan Vidlár: Uš je to tady, uš je to tady
 4. Július Kovács: Pozor na Hodžovom namestí dnes o 13.hod Kotlebovci!!! Neprovokujte ich ruškami !!!
 5. Roman Hutira: Čo sa 99% študentov nikdy nedozvie v škole?
 6. Marian Letko: Kollár je zrelý buď na uterák, alebo na odvolanie
 7. Jozef Kovalík: Údolie, ktoré dáva nádej
 8. Peter Biščo: Hlas, domestikovaný druh odnože Smeru.
 9. Stanislav Martinčko: Oholil prezident polície Lučanský ministerku vnútra D. Sakovú???
 10. Gabo Németh: Vietor vo vlasoch


Už ste čítali?