Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list ministrovi školstva: Pridajte sa k nám a žiadajte Kollárov odchod (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Nostalgia za časom minulým?

100 dní byť súčasťou vlády u niektorých vedie k presvedčeniu že táto pozícia sa nemôže zmeniť. Majú nutkavú povinnosť hladiť hada bosou nohou, ako prirovnával premiér., Precitnutie potom má výrazný liečebný efekt , z vládnej strany sa môže stať súčasť opozície. Eurofondy, zmeny v justícii potom idú do stratena Opozícia len čaká. Nemusí ani veľa toho robiť .zdá sa, že si vystačíte sami. Asi chcete potvrdiť ich prognózu dĺžky vášho vládnutia.
 

V takomto prípade

MUSÍME byť principiálny. Na čele zákonodárneho orgánu predsa nesmie byť človek , čo svoju z veľkej časti okopírovú diplomovú prácu považuje za regulérne dielo hodné titulu. Bráni sa tým, že aj iní si tiež pomáhajú . Takže podľa tejto logiky, ak ťa nechytia , nič sa nedeje. A ak náhodou áno, no dobre tak vám vrátim titul a zabudnite. Ak Boris neustúpi a ostane v čele NR , tak sa vlastne nič neudialo a len jedna mafia bola vymenená druhou. A potom bude vlastne jedno , či bude hrabať Kollár s Matovičom alebo Pele a spol.
 

áno principiálne treba dať dole kollára

a spolu s ním sa určite vzdá mandátu aj šimečka za svoju spoluprácu so smerákmi v dobe ich najväčších rabovačiek.
Teším sa na tú principiálnosť, len niečo mi našepkáva, že šimečka principiálny nebude. Teda úroveň kollára je zaručená aj u tohto mladého komsomolca.
 
Hodnoť

 

rieste najprv tigrov az potom plankton, v potravinovom retazci.

kym zostanu profesormi jahnatkovci, riesit borisa je ako riesit plankton. Je mi luto ze bratislavska kaviaren sa odhodlala ist lavicovou cestou jednoduchych. Uz len blaha vam tam progresivci chyba.
 

mark007

doporučujem opustiť prasačí chlievik a navštíviť ktorúkoľvek bratislavskú kaviareň, pomohlo by Vám to!
 

Sú aj iné prasačie chlieviky.

Nemusíš ho vysťahovať. Nájdi si svoj vlastný.
 
Hodnoť

chceli sme zmenu -

dostali sme výmenu, vzdávam hold pani šéfredaktorke ktorá sa nebála napísať: súdruhov nahradili stranníci
 

ppallopp

Aj ja napíšem ostrú kritiku, od počítača, ako pani šéfredaktorka. nič tým nedokáže, akurát podporí naivnych ľudí,ako si ty. Tiež najradšej kričíš spoza mamkinej sukne?!
Už mohli bratislavskí novinári-krikľúni zorganizovať protesty. Takže to je ťažšie, rtadšej od počítača. Na vine všetkému je Matovič, aspoň niekto, na koho môžeme nadávať. Na seba, hlúpych voličov predsa nebudeme nadávať, no nie?
Na Slovensku sa z funkcií neodstupuje, lebo
 
Hodnoť

 

Štát, kde vládnu nevzdelaní politici musí skončiť vo fekáliách. To potvrdzujú dejiny. ,,Ceztovšetko" sa držia na svojich flekoch ako pijavice. Som zvedavý, kedy sa ľudia nahnevajú a vyčistia tento augiášov chliev.
 
Hodnoť

Ja žiadam šimečku, aby spolu s

kollárom odišiel z politiky aj on, ako bývalý asistent smeráka.
Nechceme v politike ani kollárov ani spolupáchateľov.
Bude šimečka väčší chlap ako kollár?
 

Nebude. Rovnaký posera.

.
 
Hodnoť

 

Podpisujem sa pod otvorený list ministrovi školstva, ako ho napísal autor blogu Michal Šimečka a vyzývam všetkých slušných ľudí:
"Pridajte sa k nám a žiadajte Kollárov odchod".

Normatívna stratégia v sociálnom a zvlášť v politickom konaní musí reflektovať etické normy (inak nemá zmysel hovoriť ani o akademickej a politickej etike). Nestačí dodržiavať zákonné normy. Dodržiavať zákon v praktickom živote je nutné minimum.
Nad právom ale stojí etika.
Ani nové zákony nám nepomôžu, pokiaľ naše konanie bude bez morálnej a mravnej reflexie.
Politika a etika boli už v časoch Aristotela v praktickom živote "autoritou samé o sebe".
Akou autoritou môže byť politik, ktorému na prezentáciu jeho osobnostnej integrity stačí dodržiavanie právnych noriem?!

A vraj je Boris Kollár rovný chlap. A to si nedovoľujem riešiť jeho súkromnú morálku, aby sme neskĺzli do roviny moralizovania.

Boris Kollár odhalil svoju pravú tvár. Jeho motivácie a ambície (jeho chcenie) nie sú schopné reflektovať morálne a mravné normy (prejav racionality a intelektu).
Boris Kollár nie je schopný sa zmeniť.
O to väčší zmysel a váhu má verejný tlak na jeho odstúpenie.
 
Hodnoť

Toto Kollár neustojí,

či neusedí, spadne zo svojho doktorského prašiaka. Dosiahnuť rovnováhu v koalícii by to pomohlo. Lebo dosiaľ je všetko o ňom, aj s tou nekultúrou, ktorú do spoločnosti každý deň vnáša. Nech teda pomáha primerane svojim schopnostiam a podľa skutočného vzdelania, teda nijako. To bude pre všetkých najlepšie, keďže v parlamente ho už legitímne zvoleného máme.
 

ten titul z neho nespravil politika

ani predsedu parlamentu, ani som nevedel ze ma nejaky titul.
Ja si ani svoj titul nikde nepisem tiez, je to zbytocne. Akurat tak pri pohovore si ho vsimnu.
Toto Kollar praveze ustoji, lebo Olano aj SaS ho podrzia. Kiskovci chceli skusit nahrabat politicky kapital, ale ich preferencie idu stale dolu.
Treba na to poukazat(Beblavy to dobre urobil), a volic si urobi zaver, netreba zahlcovat priestor v mediach. Zacnite zatvarat smerakov konecne a robit zakony ktore zabezpecia zhabanie majetku zlodejom a popripade aj zmenu pri odoberani akademickych titulov, ale riesit to tlakom na odstupenie, je slabe ako caj.
 
Hodnoť

Zabudol som dopísať,

v najbližších dňoch sa od neho čaká zásadné vyhlásenie, to bezzásadové sme už počuli, prípadne, nech mu ho niekto z Rodiny napíše.
 
Hodnoť

Idem životom jednoducho,

podľa pravidla: Keď ti jeden človek povie, že si sviňa, nič si z toho nerob, keď ti to povedia piati, je čas vyjsť z chlieva.
 
Hodnoť

Čo je bratislavska kaviareň?

Pýtam sa Vás mudrcov kde Ste tento termín zobrali ,z úst ***** Fica ktorý v opitosti spomína Sorosa a kaviareň. Na Slovenku su kaviarne iba v Bratislave? v inych mestach su iba krcmi 4 kategorie .Tie tarania čo tam produkujú Vám nevedia iba čo sa povie v kaviarni? Slovác si úboha!
 
Hodnoť

V kritike a náprave

kritizovaných javov " veky vekov" (od najstarších čias) platí, že právo má kritizovať ten, kto je absolútne čistý v javoch, ktoré ako hodné kritiky vyčíta iným. Nemám teraz na mysli práve autora otvoreného listu (aj keď aj od neho by bolo čestné, aby k otvorenému listu priložil potvrdenie nejakej komisie akademikov, že jeho kvalifikačné vysokoškolské práce sú bezchybné), ale treba mať na zreteli kritikov všetkých doteraz známych autorov problematických prác tohto druhu, lebo je nevyhnutné pripomenúť, že doteraz išlo výlučne o kritiku politikov a predmetný druh kritiky sa stal nástrojom politického boja, teda "účelovou záležitosťou".

Kritizovali a kritizujú politici jedného tábora politikov druhého tábora. Presne rovnaký typ kritiky, aká je dnes adresovaná súčasnému predsedovi parlamentu, počuli občania v období minulej vlády zo strany politikov opozície voči vtedajšiemu predsedovi parlamentu. Nikto však z prostredia médií, z prostredia rôznych analytikov, nepožadoval, aby kritici preukázali verejnosti bezchybnosť svojich prác. Každý napríklad počul pred časom v médiách expresívnu kritiku, ktorú adresoval politickej konkurencii v súčasnosti kritizovaný Kollár. Kde bola v tom čase súdnosť posudzovateľov politickej scény?! Kde bola požiadavka, aby sa kritik preukázal svojou kvalitne napísanou prácou? Od kritikov vtedajšej vlády sa preukázateľné dôkazy mravnej bezúhonnosti nepožadovali, lebo boli vnímaní - aj pričinením médií - ako ľudia "zmeny", ako tí, ktorí tu nastolia nové mravy a všestrannú očistu akýchkoľvek negatívne vnímaných javov pripisovaných len a len príslušníkom vtedajšej vládnej garnitúry.

Verejnosť by si však mala uvedomiť, že kritizované problematické práce politikov (Zmajkovičová, Fígeľ, Danko, Krištúfková , Kollár), práve preto, že ide o "výber" kritizovaných ľudí, sú len zlomkom veľmi neutešenej situácie v oblasti vysokého školstva, lebo treba brať do úvahy, koľko je autorov podobných "problematických" prác, tí však nie sú verejnosti známi, lebo nie sú politikmi, nie sú tými,ktorých treba z konkurenčných dôvodov v politike "znefunkčniť".

"Problematické" kvalifikačné práce politikov sú len vrcholom ľadovca v oceáne problémov, ktoré sú vlastné nášmu súčasnému školstvu. Nie sú však dedičstvom jednej vlády, sú dedičstvom všetkých vlád za posledných 30 rokov. Stačí si len pozrieť v internetových archívoch, kedy, za ktorých vlád (a z akých dôvodov) tu boli rozhodnutia o zrode nových a nových vysokých škôl. Potrebuje republika s 5 miliónmi obyvateľov skoro štyridsiatku vysokých škôl? Kde je nápadný efekt - v ktorej oblasti života u nás - efekt tej reality, že je tu mimoriadne množstvo nositeľov akademických titulov? Podľa ich počtu na počet obyvateľov by sme mali byť z hľadiska prínosu ich odbornosti už druhým Švajčiarskom, ako to niektorí politici verejnosti sľubovali po svojom nástupe k politickej moci.

Treba meniť organizáciu nášho školstva, obsah a formy vzdelávania, a to od najnižších stupňov po najvyššie. Naše školstvo potrebuje seriózne systematické zmeny. Ale podnety by mali prichádzať od ľudí s dostatkom odbornej práce (odbornej praxe)
v oblasti výchovy a vzdelávania, nie len od "teoretikov od kancelárskych stolov".
 
Hodnoť

to je ako s Kiskom

tiez sme pri jeho daniach prizmurili oci. Teda ja nie, nie som volic zaludi(volim SaS), ale volic si povedal, ze ved aj my si rozne blocky davame do uctovnictva a cakame co bude. Ak daniari vyhodia blocek tak vyhodia. Tak je nastaveny system. Pri skolstve je to tak isto, je nejaky system a ten sa obchadza ak sa da obchadzat. Vsetci rozne ine seminarne prace zlahcuju a kopiruju z Webu alebo jeden od druheho. Treba to bud urobit cisto prakticke a tie diplomovky nepotrebuju teoreticke omacky, lebo ci ich odpisem odslova doslova alebo prekopirujem, je to to iste, len jedno trva dlhsie a druhe kratsie. Obhajoba diplomovky a aj skusky sa naozaj musia vykonat osobne. Ak by si kupil cely titul ze by tam ani nechodil tak sa mozeme bavit ze nie je o com a ze to je cez ciaru. Ziadat odstupenie pre okopirovanie teoretickej casti pisomnej prace je trosku moc a vedia ze to neprejde, pretoze Kollar inu funkciu nemoze dostat, co ho daju za ministra?
Od Danka by mi tiez stacilo keby vratil vylozky a vzdal sa titulu, ale on ani to neurobil. Dankovi to volici to spocitali, nechajme na volicov Smerodina ci to tiez spocitaju. Kazda strana ma svojich volicov a tym sklada ucet. Kiskovci nech predlozia dobre zakony a pojdu ich preferencie hore, lebo inak pojdu aj pod 3%
 
Hodnoť

Minister školstva

nie je žiaden odborník. Prejavil sa počas koronakrízy, keď zrušil prijímačky na stredné školy a monitoring a neumožnil tak mnohým žiakom posledných ročníkov ZŠ férové porovnanie vedomostí so svojim rovesníkmi naopak, dal priestor na prijímanie podľa priemeru známok z vysvedčení, hoci výsledky monitoringov jednoznačne ukazujú niekedy až priepastné rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl. Nie je jednotkár ako jednotkár inými slovami. Tomuto ministrovi to bolo úplne jedno, na rozdiel od jeho kolegov v ČR, Rakúsku alebo v Nemecku. Pritom v závere školského roku sa opatrenia dosť značne uvoľňovali. Čakať od tohto ministra, že pod jeho vedením budú mať navrch bystrejší, možno menej ohybní ako tí, čo musia nedostatky doháňať "švestičkami ze zahrádky", je naivné. On proste hodil talentovanejších a lepších cez palubu, pretože to bolo jednoduchšie. V plnej nahote sa ukázali aj učitelia a ich odbory, ktorí čušali, pretože im to zjavne vyhovuje, keď férové monitoringy a prijímačky odhalia ich neférové hodnotenia.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Sestričky z Kramárov, nie sú sen Kollárov, ktoré by nosili modré z neba 1 887
 2. Miroslav Lukáč: Dajte mu konečne ranu z milosti! Tára o nevine, ako predtým M.Jankovská. 1 475
 3. Michal Porubän: Urážač žien Blaha alias módny guru parlamentu..."Na scénu !!! " 1 228
 4. Rudolf Pado: Čínske záujmy nad kostol Sv. Margity? 972
 5. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnem 964
 6. Peter Kollega: Pani Balogová, prečo SME asistuje pri samoamnestii malého Fica? 528
 7. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 281
 8. Milan Resutík: Slovenský jakobín 274
 9. Andrea Ostrihoňová: Otužovanie NIE JE kváskovanie 234
 10. Adam Nochta: Ľuboš Blaha, ban-sexuál 219

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Na svatého MIkuláša
 2. Lukáš Baloga: Mäkký brexit je už takmer na dosah. Kto ustúpi?
 3. František Cudziš: O nebezpečestvách „učených kecov“ (tentoraz o termolýze vody a o „vodíkovej ekonomike“)
 4. Július Kovács: Som Boris a priatelia stala sa mi taká nehoda plus Video
 5. Vladimir Marunciak: O obzeraní sa za ženami
 6. Peter Slivovic: Pravé Ja
 7. Miriam Studeničová: Neprípustné zotrvávanie v nevedomosti a jej ospravedlňovanie
 8. Vladimír Bohm: USA je v skutočnosti bez prezidenta a potrebuje záchranu – strednej línie
 9. Mikuláš Lakatoš: Op – Ed: Community Healthcare in Slovakia – do we all have equal access to it?
 10. František Cudziš: O nebezpečestvách „učených kecov“ (tentoraz o „chaose“)


Už ste čítali?