Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tri kroky, ako zachrániť európske miliardy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Najlepšie mozgy z krajiny sú fuč. Možno skoro všetky. Vy ste kde?
 

 

Nuž ja tohto blogera ani náhodou nepovažujem za najlepší mozog tejto krajiny, v dávnejšej minulosti, keď ešte boli viac viditeľní a politicky aktívnejší, skôr sa dalo súhlasiť s jeho otcom, či dedom. Tomuto mladému a jeho "PS agende" nedôverujem, neraz rovno ju považujem za pre nás škodlivú...
 
Hodnoť

Miliardy

Aby to nebolo o tom, že najprv dohadujú kto vytvorí akú firmu, cez ktorú prelejú nejaké peniaze. A nemusí to byť firma na politika, ale na nejakého nastrčeného človeka. Potom na to našijú tie projekty. Ale dúfam, že sa mýlim.
 
Hodnoť

 

Už ste sa ozval k tomu, prečo Brusel každomesačne míňa milóny na sťahovanie do Strasburgu a späť? Čo tak bojovať aj proti nezmyselnému míňaniu samotným Bruselom?
 

 

Aj to je pravda, Brusel tiež míňa veľa. Ale článok je o slovenských reáliách.
 
Hodnoť

 

Mali ste v PS pripravit alternativny program, akoby ste vy tie miliardy minuli. Lebo vsetci len cakaju ako na Godota na vladu. Vsak pridte sami z nejakou iniciativou, co by ste s tymi peniazmi robili vy, ak by ste vladli.
 

 

Ten EU program "Covid-pomoci" z môjho pohľadu je dosť problematický. Na úrovni EU je šitý horúcou ihlou, a zhrozil som sa z toho, keď časť politikov, či novinárov s pátosom hovorí o tom, že ideme písať históriu.

Politik má riešiť problémy, nie písať históriu. Máme Covid-problém, a s ním spojené ekonomické potiaže. Tak hádam najprv pomenujme-zmapujme problém, nájdime naň riešenie, vyčíslime náklady na riešenie, potom hľadajme finančné zdroje za rozumné úroky.
To sa nestalo. V Bruseli niekto v úvode akurát pretlačil myšlienku, že máme Covid-problém, tak pri likvidácii problému budeme písať aj históriu, či hlavne históriu budeme písať.
Záhadne vypotili sumu 750 miliárd, je mi záhadou, že prečo nie 751 miliárd, či 821,5 miliárd a podobne. Nič sa neskúmalo, nepoznáme ani konečné škody, veď pandémia ešte ani neskončila, tak reálne škody sa nedajú vyčísliť. Tú sumu 750 miliárd získali možno iba tak, že cirkusový papagáj z klobúka ťahal lístočky s rôznymi číslami. A my si teraz tú sumu požičiame, zadlžíme sa na desaťročia, pričom reálne škody možno nepresiahnu ani 368 miliárd. Smiať sa bude akurát ten, od koho si EU požičia. Ozaj, kto a za akých podmienok nám požičia?

A čo ak celá akcia je omyl a my potom desaťročia budeme splácať nejakú nevýhodnú a zbytočne vysokú pôžičku?

Už raz sme doplatili na hlupákov z Bruselu. Svojho času, keď prvá várka členských štátov prechádzala na novú menu, na Euro, tak do partie zobrali aj Grécko, hoc vedeli, že na projekt novej meny nemá splnené podmienky. Niekto mocní totiž vtedy túžil po väčšom politickom úspechu, a mal takú matematiku, viac štátov s Eurom=väčší politický úspech.

Tento omyl, či nezodpovednosť nás stáli dosť veľa. Museli sme hlúpo spolufinancovať grécky dlh, padla Radičová a jej vláda, a moc v krajine na 12 rokov prevzal Fico a mafiáni z jeho okolia.

Kde je garancia toho, že terajšia snaha Bruselu písať históriu nebude tiež o tom, že za dlh draho zaplatíme aj miesto iných, nezodpovedných? Ja by som očakával od Bruselu skromnú, poctivú mravenčiu prácu, nie sny o písaní histórie. My teraz rozumne a skromne sanujme následky Corony, a nechajme až na svojich potomkov, aby po desaťročiach zhodnotili to, či naše terajšie konanie si zaslúži prívlastok historický, alebo je to s tou sumou 750 miliárd iba idiotský nápad niekoho mocného...

Bol tam obrovský ošiaľ, pri delení si celkom pochopiteľne každý chcel utrhnúť čo najvačšie sústo. Dobre, máme v rozpočte nečakanú sumu, tak asi chvíľu potrvá, ako minúť nečakané peniaze.

Ideme zaň budovať skvelé zajtrajšky, elektromobily, umelú inteligenciu, a neviem čo všetko ešte, pričom v treťom svete padajú na huby od hladu a chodia bosí. Nemali by tie prachy skôr smerovať tam, aby aj tam sa pozviechali a aspoň z časti nás dobehli?
Neviem, čo v časoch globalizácie znamená 750 miliárd, ak nám ho investori dajú, tak bude ešte dosť aj na to, aby si aj chudobnejší svet pomohol za rozumné úroky požičať? Lebo ak my, beztak bohatí cucneme všetok voľný kapitál z trhu, tak tomu chudobnému za rozumný úrok nezostane nič, a výsledok bude taký, že nelegálna migrácia bude ešte väčšia a tých 750 miliárd potom beztak minieme nie na elektromobilitu, ale na sociálne dávky pre nelegálnych migrantov...

Teda nechcime pre seba drahé elektromobily, keď inde ešte chodia peši a bosí...
 


Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Kým Kočnera za objednávku vraždy neodsúdia. Sme Mafiánsky štát . 401
 2. Tomáš Šuba: Kauza Arca a čo ďalej? 313
 3. Janka Cigániková: Matovič o mne povedal, že mám byť rada, že moja mama ma nepotratila. Toto je moja odpoveď. 277
 4. Věra Tepličková: Jeden o voze, druhý o koze a predsa s dobrým výstupom 165
 5. Alojz Hlina: Poker Face Igora Matoviča 120
 6. Irena Simunekova: Lednica 105
 7. Anton Kovalčík: Titania McGrath - kráľovná Woke. 104
 8. Martin Droppa: V Žiline sa pripravuje udalosť 90
 9. Michael Achberger: Vedecky podložené fakty, ako môžete schudnúť 74
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (18. - 24.9.1920) 74

Rebríčky článkov


 1. Roman Hutira: Svet sa zmenil, je čas meniť aj naše školstvo.
 2. Martina Meriačová: Zamilovaná. .
 3. Július Kovács: Kým Kočnera za objednávku vraždy neodsúdia. Sme Mafiánsky štát .
 4. Štefan Vidlár: Síť
 5. Helena Michlíková: Belanky z iného uhla pohľadu
 6. Jozef Rybár: nerozumiem vláde "podnikateľov" a majiteľom politických strán
 7. Július Kovács: Hobbit Doktor Max stretol Porisko v Martinovom Mamasi a Maxove média čušaly plus video
 8. Michal Šimoník: Len ďalší článok o e-shopoch a dátach
 9. František Cudziš: Banská Štiavnica – klenot Slovenska, III.
 10. Olívia Lacenová: Čím to je, že v tomto roku sú vstupy na burzu tak extrémne úspešné?


Už ste čítali?