Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo je naša vláda druhá najskúpejšia v EÚ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Môj názor

Bývalá koalícia PS-Spolu je nepriamo súčasť tohto problému - sklamali obrovské množstvo svojich voličov, ktorým prepadli hlasy vo voľbách, kvôli ich nezvládnutej záverečnej predvolebnej komunikácii a nominovaním predvolebných lídrov, ktorí na to jednoducho nemali.

Stačí sa pozrieť čo sa deje v súčasnej dobe aj v Bratislave - pod primátorom, ktorý získal svoje miesto aj vďaka podpore PS SPOLU.
Byť dobrým aktivistom, ešte neznamená dokázať dobre riadiť magistrát alebo štát.
Nebudem to tu extra sumarizovať, myslím že si stačí prečítať napríklad niečo z tohto...

https://martingregus.blog.sme....

https://martingregus.blog.sme....

a v kontexte Vallovho vládnutia s Vašou podporou v Bratislave by som hodnotil aj tento Váš príspevok.
 

 

Na základe verejných mediálnych informácií som si vytvoril tento názor na veci okolo Valla, a strany PS, ak sa niekomu nepáči, tak ľutujem, ale čerpal som z médií:

Strana PS vyhrala EU voľby preto, lebo pôvodná slovenská pravica zanikla, či bola natoľko koruptná, že bola nevoliteľná, pôvodný pravicový volič teda napokon hľadal riešenie u zdanlivo pravicovej strany PS.

Lenže už je vidieť, že PS je iba poskokom Sorosa, a zároveň zástancom silného Bruselu, a pre silu Bruselu je ochotná obetovať SR, aj jeho občanov.

Okrem toho v PS viedli agresívnu parlamentnú volebnú kampaň, ignorovali Kotlebovo právo na slobodu slova, mali snahu pravidelne narušovať jeho mítingy, a brať mu slovo skôr, než by stihol povedať čokoľvek nezákonné a eticky, či ľudsky nežiaduce. Hlupáci, ak ho chcem predsa dostať z politiky, tak musím počkať, aby povedal niečo nezákonné, potom ho z politiky odstaví spravodlivý súd.

Občan, ktorý iba čo len trocha pozná históriu nemeckého nacizmu a úlohu Hitlera v ňom, veľmi rýchlo uvidel paralelu, že PS chce tak násilne politizovať na ulici a biť sa s Kotlebovcami, ako sa jedno celé desaťročie bili Hitlerove hnedé jednotky SA s komunistami. Vieme, že kto vyhral a aký krvavý režim vznikol.

Počas kampane slovenských parlamentných volieb priam desivo pôsobil aj ich hlavný volebný slogan, "Poďme do nich!" Už to by bolo zlé, keby Kotlebu na ulici zbili, ale keby náhodou na ulici nad Kotlebom aj vyhrali, tak bola by tam otázka, kto ďalší by bol na rade, aby ho násilne odstavili z politiky?
Teda zodpovední voliči, znalí histórie, sa od nich (od PS) celkom rozumne odklonili. My, staršie ročníky, sme urobili maximum pre to, aby sme naše deti a vnukov odhovorili od volenia týchto zdanlivo liberálov, inak možno iba pouličných násilníkov....

Tu v Bratislave Vallo nám v tomto úžasne pomohol. Tento arogantný a samoľúby chlap sa totiž v politike správa ako slon v porceláne. A práve koncom roka 2019 sa rozhodol, že mu už ten, iba rok starý primátorský plat nevyhovuje, tak ho potrebuje súrne zvýšiť.
Do zvyšovania sa pustil síce zákonným spôsobom, ale porušil roky platné bratislavské tradície. Pohnojil to ešte aj tak, že najprv si sebe zvýšil plat, o týždeň občanom mestské dane, proste necitlivý politický arogant...
A takto uštedril poslednú ranu z milosti pre stranu PS, ktorej preferencie beztak rýchlo padali. Tej strane chýbalo niečo nad 900 hlasov, aby sa do parlamentu dostali. To boli hlasy tých Bratislavčanov, ktorých nasrdilo to, akou aroganciou si Vallo zvýšil svoj plat.

Občania Bratislavy to celkom správne spočítali strane PS, tá nám predsa Valla poslala na krk, ktorý ešte pre mesto nič mimoriadneho neurobil, iba kúri a svieti a dokonca chystá električkový atak na novú budovu SND.
Oprava tej-ktorej ulice, či električkovej trate je iba o tom povestnom kúrení a svietení, mesto a jeho inventár sa predsa musí priebežne udržovať, to je to minimum, čo primátor zvládať musí.
A hlavne, strana PS sa od Valla nikdy nedištancovala, nevyzvala ho ani, aby si plat nezvyšoval, aby neatakoval SND a podobne. Pri Vallovi iba mlčia a tak tu v Bratislave cez Vallovú tvár poznávame aj pravú tvár PS....

A Vallo si osvojil aj volebné heslo PS, "Poďme do nich!" Už v zime tu na stránkach SME bol článok, že on koľko času obetuje pre mesto a nevďační občania ho, aj jeho team iba kritizujú, ale on to tak nenechá, a podľa dikcie toho volebného sloganu PS, každého kritika pošle pred súd.

Nateraz sa tomu nedá viac dodať...
 

tl, dr

ale PS nikdy nebola ani náznakom pravicová strana. Truban bol fajn, keby si nena*ral do úsť a bol by tak autentický, aký bol pred vstupom do politiky. Inak dobre, že tam nie sú.
 

Na rozdiel od Šimečku som rád,

že naša vláda obracia v rukách každé EURO, ktoré sme jej zaplatili na daniach. Hovorí sa tomu zodpovedná politika.

A neodpustím si poznámku k PS. Z tzv. progresívnej strany ste sa stali stranou hejterov. Vrcholom bol pre mňa "zážitok"z čítania blogu pána Gregora:
https://petergregor2.blog.sme....

Neviem si predstaviť, že takto nenávistný a negatívny človek by vedel priniesť pre spoločnosť akúkoľvek pozitívnu hodnotu.
 
Hodnoť

 

'Celé segmenty hospodárstva tak de facto zavrela, bez toho, aby sa ľudia mohli efektívne uchádzať o dodatočnú náhradu škody a ušlého zisku.'
Usly zisk ? Nuz ja som minule pozeral ake zisky dosiahli niektore velke gastroretazce, ktore na SME nariekali aka katastrofa sa na nich vali. Tie cisla sa pohybovali aj u firiem s radovo stovkami zamestnancov na urovni par desiatok tisic a odvedena dan sla v suma 10-20 tisic rocne. Tak takyto 'usly zisk' by sme im aj mohli preplatit, a viac nie.
 

 

Tak je to logicky termin. Vezmi si napriklad zivnostnika, ktory prevadzkuje kaviaren. Je nezmyselne mu nahradzat vypadok trzieb, pretoze z nich velka cast tvoria naklady na tovar a pod. Cize u neho ma zmysel kompenzovat to co mu ostalo ked fungoval - rozdiel medzi trzbami a nakladmi = usly zisk. To je vlastne jeho vyplata. A toto by mu mali z nejakej casti nahradit.

Nie ze dostane par sto eur z tej schemy pomoc. Ked zamestnanec dostava nahradu pri prekazke v praci (zamestnavatel ho posle domov), tato je 80% z jeho priemernej mzdy a nesmie klesnut pod minimalnu mzdu, ak by to tak vyslo. Takze zamestnanec v najhorsom pride o 20%, obvykle dokonca ani to nie (suvisi s tym ze to je priemerna mzda).

A ked si SZCO v nejakej kulturnej oblasti tak akurat mozes cerpat granty na buduce projekty. Cize je to dost velky nepomer. Chapal by som keby tiez nahradzali trebars 80% z nejakej sumy toho usleho zisku.

Trebars aj nejaky klesajuci system, aby teda ta miera nahrady bola nizsia pri vysokom uslom zisku resp. zastropovana na nejakej sume x. Ale nie preboha ze najviac bolo tusim okolo 600 EUR a po novom okolo 800. Ked ti prijmy klesli prakticky na nulu.
 

 

V tomto prípade pán v blogu opakuje presne slová p.Fica, ktorý buší do tejto vlády hlava-nehlava, ako pomoc nefunguje. Pomoc SZČO funguje bezproblémovo od apríla, kedy dostali prvú pomoc za marec. Bola na to tabuľka. Keď ti klesli tržby oproti rovnakému obdobiu roka 2019 o 50 %, bola podpora 540 euro za mesiac /marec bolo 270 euro/. Táto pomoc bola predĺžená až do konca roka, a stále platí pre SZČO, ktorá má pokles tržieb. Tabuľka po novelizácii určuje, že kto má pokles tržieb o 80% dostane 810 euro za bežný mesiac.
Samozrejme na tú pomoc má nárok SZČO, ktorá fungovala cez papiere. Spevák, ktorý ide zaspievať do kultúráku na ples a je vyplatený v hotovosti, je žiaľ mimo schémy. Podobne kaderníčka, holiči, zmrzlinári, stánkari, maliari-natierači a všetci, ktorí obchádzali pravidlá. Mimo schémy je práve množstvo ľudí z umeleckej branže, keď sme čítali, že tam patrí 200000 tisíc občanov. Väčšina bedňákov, brigádnikov pri stavaní pódia, ukladačov stoličiek... sú vyplatený na ruku, max. zvukár robí na faktúru.
Druhá stránka veci je, či výška odškodnenia je dostatočná. Nuž štát si eurá netlačí a zrejme dáva koľko môže, neviem to posúdiť. To je presne aké majú ľudia predstavy o výplate. Jeden povie 1000, druhý 1500.
 
Hodnoť

 

Už pri minulom blogu Šimečku som poukázal na to, že na rozdiel od tvrdenia blogera, SR až tak nezaostáva v pýtaní a braní si pomoci od EU. Vtedy v tom prvom blogu nám Šimečka ponúkol aj link na nejaký obsiahly materiál, ktorý by bolo treba študovať celé dni, aby sme si urobili vlastné, kvalitné a objektívne závery.
Šimečkov terajší blog je opäť o tom, tvrdí, že SR nedostatočne dojí od EU prachy a podsúva nám dokumenty, pre istotu od IMF, v ktorom je opäť ťažké nájsť objektívnu pravdu.
V nasledujúcom príspevku prekopírujem svoju minulú reakciu na blogerov minulý článok.
 

Moja minulá reakcia na blogera:

Iba tak zbežne som si ten zoznam prebehol, áno, do počtu je tam málo žiadostí schválených pre SR.

Ale sumy sú o to vyššie.

Napr. citujem:
"Európska komisia schválila tri slovenské schémy pomoci s celkovým rozpočtom 4 miliardy EUR na podporu spoločností postihnutých prepuknutím koronavírusu. Opatrenia boli schválené v rámci dočasného rámca štátnej pomoci prijatého Komisiou 19. marca 2020 v znení zmien a doplnení 3. apríla a 8. mája 2020.. Podpora bude mať formu....."

Iný citát:
"Európska komisia schválila slovenskú schému pomoci vo výške 2 miliárd EUR na zachovanie zamestnanosti a podporu samostatne zárobkovo činných osôb postihnutých vypuknutím koronavírusu a mimoriadnych opatrení prijatých štátom. Schéma bola schválená v rámci dočasného rámca štátnej pomoci prijatého Komisiou 19. marca 2020 v znení zmien a doplnení 3. apríla 2020 ...."

Do tretice:
"Európska komisia schválila slovenský program v hodnote 200 miliónov EUR na podporu spoločností prenajímajúcich priestory, ktoré boli obmedzené alebo aby mohli vykonávať svoje činnosti v dôsledku opatrení uložených slovenskou vládou v súvislosti s vypuknutím koronavírusu. ..."

Teda možno Slovensko sa menej často objavuje v tom zozname, ale všímať si treba aj sumy, ktoré dostane.

Mne tam padlo do oka Dánsko, že často fasuje od EU prachy, ale jej prvý príjem od EU činí 12 miliónov EU., citujem:
"Európska komisia zistila, že dánska schéma pomoci vo výške 91 miliónov DKK (12 miliónov EUR) na kompenzáciu organizátorov za škody spôsobené zrušením veľkých podujatí s viac ako 1 000 účastníkmi v dôsledku vypuknutia COVID-19 je v súlade so štátom EÚ pravidlá pomoci....."

Takže niekto pýta a dostáva malé sumy, ale častejšie, iný zas pýta menej často, ale veľké prachy v jednom bloku.

Blogerom ponúknutý dokument je obsiahly, to by chcelo celé dni poctivých štúdií, a porovnávaní, či krížových kontrol, aby sa zistila objektívna pravda, ale nezdá sa mi, že by Slovensko na tom bolo až tak zle.

Bloger je reprezentantom strany PS, ktorá sa do parlamentu nedostala. Podľa môjho názoru toto fiasko nevie rozchodiť, a už teraz začal volebný boj, hoc nové voľby budú až o cca 3,5 roka. Spolieha sa na to, že tak ako ja nie som ochotný celé dni študovať ním podsunuté dokumenty, tak to neurobí ani nikto iný, a mu uveríme, že Matovič je babrák. Lenže suma v hodnote dvoch, či štyroch miliárd zas nie je až tak málo, a je tam tých schválených prevodov viac, viď. tých 200 miliónov.

Takže blogera treba brať s rezervou, PS pred voľbami bola na rovnakej strane barikády s Matovičom, a spolu išli proti Ficovi. Matovič bol ich možným koaličným partnerom, teraz už je ich nepriateľom, ktorého treba znemožniť, treba vyvolať predčasné voľby v nádeji, že PS sa tak skôr dostane do parlamentu a tak prípade aj k válovu.

Takže kto má čas môže si vziať papier a ceruzku, a zrátať, či sme naozaj tak zlí, ako sa to snaží nastaviť bloger...
 

 

Tretí príspevok začnem trocha netradične:

V rokoch 1975-77 som absolvoval vtedy povinnú vojenskú základnú službu. Mal som vyfasovaný aj elegantný samopal Vzor 58, so sklopnou ramennou opierkou. Mal krásne sériové číslo 63000.
Podľa dokumentácie jeho teoretická rýchlosť streľby činila 800 rán za minútu. Áno, za minútu ten samopal dokázal vystreliť 800 nábojov. Mi sme k nemu ale mali vyfasovaných iba 4 kusy zásobníkov, každý pre 30 nábojov, teda spolu 120 nábojov!

Teda keby sme strieľali tak veľkorysými dávkami, ako to vidíme vo filmoch, tak by sme v boji boli bez nábojov za dve minúty. Preto za dve minúty, lebo som rátal aj čas potrebný na výmenu zásobníkov. (Iná vec je samozrejme tá, že keby sme sa vtedy zaplietli do ozbrojeného konfliktu s NATO, asi by nám dali do ruksaku viac nábojov.)

Potom mali sme raz aj diskusiu s jedným starým pánom, za mlada vojakom, ktorý počas 2. svetovej vojny sa pridal ku generálovi Svobodovi a svoj bojový krst mal pri Dukle. Jeho bojový krst, ako aj bojový krst jeho druhov, tiež nováčikov, bol katastrofálny. Behom veľmi krátkej doby sa z neskúsenosti úspešne zbavili všetkých svojich nábojov, potom boli v ohrození života a s hanbou sa museli vrátiť pre nové náboje a s nimi už hospodárili lepšie.

S peniazmi je to podobné, štátnu kasu by mohol Matovič behom pár minút úplne vyprázdniť a ešte narobiť horibilné dlhy, ktoré by sme splácali celé generácie. Teda rozdávať treba rozumne, nemôžeme behom pár dní rozdať všetko, veď ani to nevieme, dokedy tá pandémia potrvá a či štátna kasa pre spomalenú ekonomiku bude mať náležité príjmy.

Teda vláda koná zodpovedne, inak ani nemôže, veď okrem Sulíka sú to samí nováčikovia, ktorí vládnu moc preberali už počas pandémie. Teda je správne, ak nekonajú tak zbrklo, ako ten vojak-nováčik pri Dukle, ktorý expresne premrhal svoje náboje a tak dostal do problémov seba, aj svojich druhov.
Teda autorove komentáre majú nulovú hodnotu, iba si plní svoj záväzok, pravidelne kopať do hocijakej slovenskej vlády, v ktorej strana PS nemá zastúpenie. Dúfa pritom v to, že my občania sme idioti a všetkému nekriticky uveríme, čo on nám napíše.

Poburuje ma aj to, že vládu naoko priam nabáda, aby sme EU čo najviac ošklbali. Ale zodpovedná ekonomika predsa nie je o tom, aby sme hocikoho ošklbali a získané prachy tak rýchlo rozprášili, ako to robí samopal vzoru 58 so svojimi nábojmi.
Zodpovedné hospodárenie je o inom, a ak nevidím nové príjmy, tak nemôžem vybieliť štátnu kasu. Napokon tú už beztak dosť vybielil SMER....

A koľko príbehov poznáme o firmách, či fyzických osobách, ktoré tak dôkladne si optimalizujú svoje dane, že zisky ani náhodou nemajú? Tak teraz sa im to vracia ako bumerang, aký ušlý zisk chceš kompenzovať, keď roky si zisk nevykázal?
 

 

Je zrejmé, že Ty si nasatý na štátny cecok a podnikatelia sú Ti ukradnutí (lebo ani netušíš čo všetko musia zabezpečiť aby z toho cecku pre Teba niečo tieklo).
Šimečka má pravdu a Ty to svojimi infantílnymi príspevkami neprebiješ.
 

bol by som opatrný

pri spájaní slov "Šimečka" a "pravda"
 
Hodnoť

Hahaha

prečo najskúpejšia ? ... treba povedať, že vďaka sociálne rozkradnutým teraz už chýbajúcim financiám za 7 (SaS) € ľudsky cítiacou vládou právnika Fica za 12 rokov ... :)
 

napr.

Po zmene vlády platia železnice za zváranie o 30% viac. Paškov synovec je zodpovedný za verejné obstarávania v košickej nemocnici. Kandidátka Smeru pred voľbami rozdávala v rómskej osade cigarety a alkohol. Nominant Smeru platil firemnou kreditkou 4800 eur v predajni luxusnej obuvi. Košická nemocnica kúpila CT 2 krát drahšie ako v Piešťanoch. Piešťanská nemocnica kúpila 3 krát drahšie CT ako Česi. Štátne lesy zaplatili 23 tisíc za obstaranie odvozu dreva, ktoré je o 14 miliónov eur drahšie ako bez obstarávania. Minister školstva pridal vyše pol milióna eur na učebnice spriaznenej firme bez súťaže. Prístroje za 1,5 milióna eur z eurofondov boli 2 roky nepoužívané a nerozbalené v pracovni prednostu kliniky. Ministerstvo vnútra má nadbytok kancelárskeho miesta, no za 3 milióny eur si prenajalo budovu od Kažimírovho kamaráta. Fond národného majetku predal 14 bytov výrazne pod cenu, aj vlastným zamestnancom. Ministerstvo hospodárstva pochybne obstarávalo jednoduchú webstránku za 170 tisíc eur. Vedenie VŠZP dostalo za euro drahé telefóny. Štátny podnik Transpetrol rozdáva dotácie vo Ficovom mene. Štát odsúhlasil 6,1 mil. eur poradenskej firme z tendra ako ušitého na mieru. EÚ kvôli podvodom Slovensku zastavila časť eurofondov. Úradník prideľujúci peniaze vysokým školám pôsobí na troch VŠ a jeho dcéra má blízko k vedeniu na štvrtej. Firma Star EU vyhrala 70 zo 70 tendrov týkajúcich sa eurofondov. Šéf Burzy cenných papierov si prenajal auto od svojej vlastnej firmy. Za Ficovej vlády bolo bránené vyšetrovaniu Gorily. NBS tají prideľovanie darov, podporila aj Maticu a audítorov. Národná diaľničná spoločnosť vybrala o 4 milióny eur drahšiu firmu, lacnejšie ponuky vylúčila pre nízku cenu. Nominantka vlády v Súdnej rade porušila náhodnosť prideľovania spisov. Úradníčka Fondu národného majetku dostala do prenájmu byt v Bratislave za 37 eur mesačne. Úrad pre verejné obstarávanie nelegálne ignoroval námietky uchádzača v tendri. Scientológovia vyhrávajú pochybné štátne tendre. Ministerstvo vnútra nastavilo tender tesne pod limit, vďaka čomu obišlo vlastný zákon. Poórova firma dostala 12 miliónovú dotáciu na 400 pracovných miest. Smer vyberal poradcu pre miliardovú privatizáciu bez tendra. Vláda dala pol milióna na autobusovú stanicu s pochybnou cenou. Cargo dalo zákazku za 880 tisíc eur kamarátovi bez súťaže. Vláda poslala na Ukrajinu pozorovať kontroverzného agenta ŠTB. Ministrovi životného prostredia radí zástupkyňa J&T. Fico vo veľkom rozdáva peniaze z rezervy predsedu vlády, hlavne pred prezidentskými voľbami. Prokurátor namiesto odvolania postúpil. Parlament dal na miestnosť na tlačovky 40 tisíc eur. Štátny podnik dal za jednoduché zriadenie stránky na Facebooku 468 eur. Smer oslavu za 2500 eur platil zo štátneho. Štát nakúpil cukor a pšenicu od firmy blízkej J&T a prerobil vyše 650 tisíc. Matica Slovenská si ako právnika platí aj vlastného podpredsedu. Ministerstvo hospodárstva dalo dotácie scientológom. IBM dostalo dotáciu, aby mohlo zvýšiť platy z 2350 na 2700 eur. Po dosadení nominanta Smeru čistenie Gabčíkova výrazne zdražilo.Výstavba hradných garáží môže ohroziť historické nálezy. Za 22 tisíc eur vybralo ministerstvo zdravotníctva poradcu pre stavbu nemocnice z jednej ponuky. Riaditeľ VŠZP a nominant Smeru zarába viac ako prezident. Úrady kontroverzne skolaudovali dom synovi bývalého prezidenta Gašparoviča. Materiál k privatizácii Telekomu robili na počítači pochybnej firmy. Smerácky poslanec NR SR a primátor Žiliny dal hovorcovi obecný 2-izbový byt za 700 eur. ... pokračovanie
 
Hodnoť

pokračovanie

Štátny Transpetrol si dal spraviť 5x predražený web firme blízkej Smeru. Slovenská pošta za oslavu svojich 20. narodenín zaplatila 80 tisíc eur. Firma nominanta Smeru dodáva služby štátu, aj bez súťaže. Ministerstvo školstva nakúpilo elektroniku oveľa drahšie ako v obchodoch. Šéf nitrianskej nemocnice a poslanec Smeru klamal o bielení zdravotnej karty. Obstarávanie radarov za 720 tisíc eur bez DPH bolo na mieru ušité pre jednu firmu. VšZP sa vyhla obstarávaniu rozdelením zákazky, všetky jej časti získala bez súťaže firma blízka Smeru. Štát pochybne zaplatil milióny eur firme bývalého poradcu ministerstva financií. Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek dáva funkcie svojim príbuzným a známym. 4 poslankyne Smeru išli za takmer 13 tisíc eur na “služobnú” cestu, na ktorú sa nepamätali. Tlač Učiteľských novín za vyše pol milióna eur získala Kmotríkova firma bez súťaže. 21-miliónovú investičnú pomoc mala dostať firma blízka Smeru, bez podnikateľských skúseností a sídliaca v paneláku,. Ministerstvo školstva dalo za 3 a pol mesiaca prenájmu luxusnej Audi firme z Gorily vyše 10 000 eur. Ministerstvo školstva zaplatilo tisíce eur za kytice kvetov. Firma z emisnej kauzy má pre ministerstvo obrany vytvoriť analýzu za 680 000 eur. TA3 získala pochybnú reklamu za 684 tisíc eur na základe “prieskumu trhu”. Ministerstvo obrany kúpilo dve nepotrebné a luxusné lietadlá za 10 miliónov eur. Ministerstvo školstva dalo 25 miliónov eur na projekt, ktorý mohlo mať zadarmo. PR služby za 130 miliónov eur mala obstarávať pochybná, čerstvo vzniknutá agentúra. Ministerstvo školstva platí v budove o 40% vyššie nájomné ako iní nájomcovia. Firma obvineného z podvodu v tendri naďalej vyhráva verejné obstarávania. Ružena Lovasová, ktorá z účtu štátnej teplárne poslala peniaze plastickému chirurgovi, je opäť vo vedení teplárne. Štátna firma tají zmluvu za 20 miliónov eur pre firmu blízku Smeru. Oprava strechy Slovenskej pošty mohla byť predražená až o pol milióna eur. 11 tisíc na údržbu parlamentnej záhrady získala dcéra poslankyne Smeru. Váhostav dostal bez súťaže zákazku predraženú o 4 milióny eur. Stratová Slovenská pošta vydáva predražený časopis, ktorý propaguje stranu Smer. Slovensko môže zaplatiť ďalšie milióny eur za zlúčenie zdravotných poisťovní. Drvivá väčšina eurofondov v školstve sa nedostane do škôl. Vládny materiál o kúpe SPP bol vytvorený na počítači J&T ... atď, atď, atd ... :)
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 342
 2. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 151
 3. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 147
 4. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 85
 5. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 82
 6. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 72
 7. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 69
 8. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 60
 9. Vladimír Benčík: Kuba 2/2 - "absolut total" 52
 10. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 43

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Sám
 2. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 3. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 4. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 5. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 6. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 7. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 8. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 9. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 10. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?


Už ste čítali?